Fortron zdroj FSP250-50FEB, Flex ATX, 250W
Popis a parametry
Diskuse (0)
FSP/Fortron Flex ATX FSP250-50FEB, bulk, 250W
This Flex ATX unit has an actual output of 250 W. Thanks to its small size, it is ideal for Mini-ITX applications, even in industrial environments.
- Source designed for PC
- Flex ATX 12V power supply
- Actual 250 W
- 40 mm built-in fan with ball bearing
- Complies with the new safety standard EN 62368
- Low noise
- Typical efficiency >85%
- Full range (90 - 264 Vac)
- Consumption in stand-by mode <0.5W
- Total output at + 3.3V, + 5V max 80W
- Total output at + 3.3V, + 5V and + 12V max. 250W
TECHNICAL SPECIFICATIONS
| Model | FSP250-50FEB |
| Format | Flex ATX |
| PFC | Active PFC |
| Fan | 40mm, ball bearing |
| Domensions (W x H x D) | 81.5 x 40.5 x 150 mm |
| Power | 250W |
| Safety standards | CB, CE, TUV, cUL, FCC |
| Connectors | 1x 20 + 4 PIN connector for MB power supply 1x P4 (12V) connector 2x PATA (Molex) 3x SATA 1x FDD |
ParametryPorovnání
Formát zdroje
ATX
Konektory
Molex
Konektory
SATA 15-pin
FDD
Konektory pro základní desku
ATX 24-pin
Konektory pro základní desku
ATX 4-pin
Efektivita zdroje
80 Plus
Modulární kabeláž
Ne
Výkon zdroje (W)
200