Fortron zdroj FSP300-50UCB 80PLUS BRONZE, 1U, 300W
Popis a parametry
Diskuse (0)
FSP/Fortron 1U FSP300-50UCB 80PLUS BRONZE, bulk, 300W
The FSP300-50UCB is a standard 1U power supply. The power supply offers a total capacity of up to 300 W, which makes it the perfect solution in an industrial environment.
- Certified CB 62368-1 & CB 60950-1
- Meet 80 Plus Bronze
- Design for 5,000 Meter above sea level
- High Reliability
- Low Ripple & Noise
- Over Current Protection
- Over Temperature Protection
- Over Voltage Protection
TECHNICAL SPECIFICATIONS
| Model | FSP300-50UCB |
| Format | 1U |
| Power supply | 300W |
| PFC | Active PFC |
| Power supply fan | 40mm |
| Efficiency | 80 Plus Bronze |
| Dimensions (L x W x H) | 190 x 100 x 40.5 (mm) 7.49 x 3.94 x 1.6 (inch) |
| Hold-up time at 100% | 115V / 60Hz: >= 10ms |
| Loading | 230V / 50Hz: >= 12ms |
| Operating altitude | 5,000 meters above sea leve |
| Working temperature | 0°C to 50°C |
| Storage temperature | -20°C to +80°C |
| Working humidity | 85% RH non-condensing |
| Storage humidity | 95% RH non-condensing |
| MTBF | 100,000 hours of continuous operation at 25°C, Max,-output load |
| Applications | Workstation, Storage System, IPC Controller |
| Input voltage | 90-264Vac |
| Input frequency | 47-63Hz |
| Input current | 115Vac @ 6A, 230Vac @ 3A |
| Connectors | 1x ATX 24 PIN connector 2x SATA 2x MOLEX 1x 4 pin |
ParametryPorovnání
Formát zdroje
Jiný
Formát zdroje
1U
Konektory
SATA 15-pin
Konektory
Molex
Konektory pro základní desku
ATX 24-pin
Konektory pro základní desku
ATX 4-pin
Efektivita zdroje
80 Plus Bronze
Modulární kabeláž
Ne
Výkon zdroje (W)
300